Ameerika uusromantiline helimaastik
Kontserdisari „Musica Aeterna”
Kavas:
Eric Ewazen. Trio trompetile, viiulile ja klaverile; Trio trompetile, tšellole ja klaverile
Eesti trompetist Indrek Vau on olnud alates 1993. aastast (vaheajaga 1996–2000) Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri trompetirühma kontsertmeister. 2000. aastast töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppejõuna ning alates 2011. aastast dotsendina. Solistina debüteeris ta 1991. aastal ning on esitanud rikkalikku repertuaari, mis hõlmab nii klassikalisi trompetikontserte kui ka 20. sajandi olulisi teoseid, sealhulgas Eino Tambergi ja Arvo Pärdi loomingut. Ta on astunud üles mitmete nimekate orkestrite ees, näiteks Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Tallinna Kammerorkester, koostöös tunnustatud dirigentidega nagu Neeme Järvi, Paavo Berglund ja Olari Elts.
Kammermuusikuna on Indrek Vau keskendunud 20. sajandi teostele, eelkõige eesti heliloojate loomingule, olles paljude uudisteoste tellija ja esmaesitaja. Tema salvestised hõlmavad suure osa eesti heliloojate trompetiteostest, mida ta on esitanud nii pianistide kui ka teiste ansamblipartneritega. Tema sooloplaadid, sealhulgas „Eesti trompetimuusika“ (2004) ja CD Eino Tambergi trompetikontsertidega (2009), on toonud talle tunnustust. Indrek Vau on pälvinud Eesti Kultuurkapitali preemiaid oma panuse eest eesti muusika esitamisel ja salvestamisel. Ta mängib peamiselt Bach – Spada trompetitel ning ajaloolistel Francis Tomes’i pillidel, mis on 18. sajandi naturaaltrompeti koopiad.
Arvo Leibur on olnud üle kahekümne aasta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister. Lisaks interpreeditegevusele on Leibur Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia keelpilliõppe juht. 2005. aastal omistati talle Eesti Muusikanõukogu interpretatsioonipreemia panuse eest ERSO kõlapildi kujundamisse ja silmapaistva solistitegevuse eest. Leibur töötas 12 aastat Hollandis orkestrite kontsertmeistrina. 2008. aastal omistati talle Hollandi Kuningriigi Oranje-Nassau orden ning 2015. aastal Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kaaluka panuse eest Eesti muusikaellu ja keelpillikultuuri arengusse.
Solisti ja kammermuusikuna on Leibur andnud kontserte kogu Euroopas. Ta on salvestanud sooloplaadi “Euroopa virtuoosid” Corelli, Paganini, Handoškini, Kuulbergi, Bulli ja Wieniawski muusikaga, koos pianist Vardo Rumesseniga firmale BIS albumi Tubina viiuliteostega, lisaks mitmeid CD-plaate (“Viva España”, “Tango King Astor Piazzolla”, “Drama”) koos Terje Terasmaa ja Heiki Mätlikuga.
Henry-David Varema on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi Peeter Paemurru juhendamisel, täiendanud end Müncheni Kõrgemas Muusikakoolis Walther Nothasi tšelloklassis ja Berliini Kunstide Ülikoolis prof Wolfgang Boettcheri käe all ning omandanud doktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Aastatel 2003–2009 oli ta Berliinis resideerunud rahvusvaheliselt hinnatud keelpillikvarteti Petersen Quartett liige, mille koosseisus esines ta mainekates kontserdisaalides nagu Carnegie Hall, Wigmore Hall, Müncheni Herkulessaal, Theatre de Chatelet, Zürichi Tonhalle, Sydney Angels Place jm. Ta on olnud külaliskontsertmeister näiteks Müncheni Kammerorkestrites ja Auckland Philharmonia sümfooniaorkestris, töötanud ühe hooaja Sydney Sümfooniaorkestri tšellorühma abikontsertmeistrina ning olnud Rahvusooper Estonia orkestri soolotšellist.
Kammermuusikuna annab Varema regulaarselt kontserte Ivari Ilja, Mihkel Polli, Sten Lassmanni, Anna-Liisa Bezrodny, Triin Ruubeli, Mari Polli, Johanna Vahemärgi ja paljude teistega. 2001. aastast on Henry-David Varema EMTA tšello- ja kvartetiõppejõud (aastast 2016 professor) ning käeoleval ajal töötab ta EMTA loometegevuse ja välissuhete prorektorina.
Peep Lassmann on väljapaistev eesti pianist, pedagoog ja muusikaelu juhtfiguur. Ta oli aastatel 1992–2017 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor ning on praegu EMTA professor ja nõukogu liige. Lassmann debüteeris 1969. aastal ning on esinenud solisti ja kammermuusikuna enam kui 30 riigis. Ta on soleerinud paljude orkestrite ees ja teinud koostööd tuntud dirigentide ja muusikutega. Tema repertuaaris on 17 klaverikontserti, ulatuslik valik soolo- ja kammerteoseid ning erilisel kohal on Olivier Messiaeni ja eesti heliloojate looming.
Lassmann on salvestanud arvukalt klaverimuusikat ja andnud välja mitmeid albumeid. Ta on olnud mitmete teoste esmaesitaja Eestis, sealhulgas Messiaeni teosed „Vingt regards sur l’Enfant Jésus“ ja „Catalogue d’oiseaux“. Lassmann on pälvinud mitmeid tunnustusi, sh Eesti Kultuurkapitali elutööpreemia (2018) ja Eesti Muusikanõukogu aastapreemia (2020). Ta on Riigivapi III klassi ja Valgetähe IV klassi ordeni kavaler ning mitmete muusikaorganisatsioonide auliige.
„Musica Aeterna” on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) kontsertide sari, mis toob publiku ette nii klaveri- kui ka kammermuusikaõhtuid. Sarja keskmes on kõrgetasemelised ja mitmekülgsed kontserdikavad EMTA tunnustatud õppejõudude ja väljapaistvate külalisesinejate esituses, pakkudes kuulajatele unustamatuid muusikaelamusi.